OKINAWA KARATEDÓ

O našem klubu

V současné době probíhá neustálý NÁBOR pro Dospělé a děti. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat! Další info hledejte v sekci nábor členů!

V lednu roku 2003 začala naše škola pod záštitou asociace Ryukyuden Bujutsu Karate-Dó Kai oficiálně vyučovat jeden ze čtyř základních stylů karate, který se vyučují na Okinawě a to:

Shorin-ryu Kobayashi

Znaky

Výuka v našem dojo

Naším cílem je vzbudit zájem v řadách lidí a mládeže o cvičení okinawského karate. Zájemci na tréninku si mimo jiné také zvýší fyzické schopnosti a po psychické stránce budou lépe odolávat každodennímu stresu a lépe jednat v krizových situacích. Naši žáci se mimo jiné také učí historii a filozofii karate, která by neměla zůstat v pozadí tréninku a lépe napomáhá k pochopení dané techniky. Okinawa Karate-Dó učí karate jako systém sebeobrany ortodoxní formou tak, jak byla vytvořena starými mistry.

Znaky

Vyúka probíhá pod vedením našich instruktorů

Naše kroky směřují za poznáním starých mistrů Karate-Dó v čele s naším senseiem Janem Gyurisem 6.Dan, od kterého získáváme cenné vědomosti a zkušenosti. Tyto nabité informace předáváme dál naším studentům a tím je zaručena kvalita výuky okinawského karate. Klub Okinawa-Karate-Dó se podílí na akcích pořádané RBKA, mezi které patří četné semináře po celé české republice. Náš klub také pořádá vlastní semináře, ty napomáhají vytvářet lepší pouto k tomuto bojovému umění na severní Moravě.


Linie mistrů Shorin-ryu Shubukan Uema Karate-dó dojo až po naše instruktory

Sensei

Joki

Uema

Václav

Yasuhiro

Uema

Robert

Jan

Gyuris

Vena

Václav

Vaněček

Pořekadla starých mistrů

 • Vzdělávat se a učit se bojovým uměním má stejný význam.

  Matsumura Sokon
 • Karate-dó není pouze o výuce obrany, ale o ovládnutí umění být dobrým a čestným člověkem ve společnosti.

  Funakoshi Gichin
 • Karate je způsob života, který utváří a buduje charakter a toho nelze dosáhnout pouze prostřednictvím sportu. Člověk nemusí cvičit karate jen pro zábavu nebo ceny.

  Yabu Kentsu
 • Nejdříve musíte dosáhnout vnitřní vyrovnanosti, pokud skutečně chcete aby karate prostupovalo celým vašim životem.

  Chotoku Kiyan
 • Během cvičení, by cvičenci měli na vše zapomenout a snažit se o to aby mysl, hlava, oči, ruce a nohy byly jedním.

  Chibana Choshin
 • Mnoho dnešních cvičenců je příliš opatrných ve svých treninzích...Musíte cvičit tvrdě a poctivě abyste dosáhli pokroku. Pokud se chcete učit podprůměrnému karate, jděte jinam a neplýtvejte mým časem.

  Chibana Chosin